Poskládejte si svůj vánoční balíček s NAMY zde. Doprava ZDARMA při objednávce nad 840Kč.

EKO vánoční tipy potěší blízké i planetu

EKO vánoční tipy

Věděli jste, že třetina žen má nakoupené vánoční dárky už v září? Naopak až 80% mužů nechává nákupy dárků na poslední chvíli. Ať už nakupujete v předstihu nebo jen pár dní před Vánocemi, vždy platí jednoduché pravidlo – vybírejte vánoční dárky s láskou – k druhým i k planetě. Přečtěte si 5 eko vánočních typů, jak více myslet na planetu i během nejkrásnějšího svátku v roce.

1. Nakupujte u lokálních výrobců

Namísto nakupování v nákupních centrech, se zkuste nad výběrem dárků důkladně zamyslet. Dobrá inspirace pro vánoční dárky jsou lokální výrobky. Navštivte místní trhy a podpořte lokální výrobce. Takto si můžete být jisti, že vaše dárky jsou fair trade a jejich výroba či převoz mají menší dopad na naši planetu. V každém městečku existuje několik lokálních výrobců, jejichž výrobky jsou často až dechberoucí. Ať už půjde o ručně vyráběné šálky, mandaly, svíčky, šperky, oblečení, kosmetiku, určitě natrefíte na TOP vánoční dárky.

Lokální vánoční dárky

2. Přibalte k dárku i příběh

Hledáte originální nápady na vánoční dárky? A co takhle zkusit příběh? Příběhy milujeme od malička. Je to eko a jednoduché, potřebujeme k tomu jen naši hlavu, papír a pero. Navíc dát někomu dárek je jen polovina úspěchu. Druhá polovina je jeho prezentace. Například koupit lokální dárek znamená koupit něco, za čím se skrývá pěkný příběh. Klidně přibalte k dárku i písemný příběh o tom, koho jste dárkem podpořili. Dárek s příběhem má mnohem větší úspěšnost, než dovezené dárky z velkovýroby. Krásný příběh umí člověka dojmout a učinit sváteční večer ještě o něco hezčí.

Originální vánoční dárky

3. Zahrajte si – Rok tajného Santu

Nakupujte s mírou. Obrovská snaha udělat nejbližším radost nahrává prodejcům. Než podlehnete reklamám v nákupním centru, zkuste se zamyslet nad tím, co by si vaši blízcí opravdu přáli. Abyste se vyhnuli duplicitě dárků či ušetřili nějaké to euro, zaveďte ve vaší domácnosti rok „tajného Santu“. Vyčleňte si jeden den s rodinou a zahrajte si hru. Každý člen domácnosti si vylosuje člověka, kterého obdaří, takže v konečném důsledku bude každý kupovat jen jeden dárek. Na jeho výběr se proto může dokonale soustředit, investovat více peněz a udělat radost blízkému něčím, co ho opravdu potěší. Je to vždy lepší, než rychle koupit spoustu „drobností“, které budou později zapadat prachem.

EKO vánoční dárky

4. Vdechněte život papírovému balicímu papíru

Balící papír, který je potažen lesklou fólií nelze recyklovat. To znamená, že končí ve směsné skládce a rozkládá se několik set let. Výhrou není ani opakované používání balicího papíru a tašek. Podle statistik lze balicí papír opakovaně použít jen 7 – krát a nakonec stejně skončí v odpadu. Jak tedy zabalit vánoční dárky? Vsaďte raději na přírodní materiály – obyčejný nechlorovaný papírový balící papír, kterému můžete vdechnout život kresbou, stužkami, provázkem, větvičkami, atp. Ještě lepší variantou jsou jutové sáčky, které lze opakovaně používat do nekonečna.

Ekologické balení dárků

5. A co řeknete na „zelené“ dárky?

Udělejte tentokrát pro svět něco víc a dejte šanci „zeleným“ dárkům, které jsou krásné a zároveň šetrné k naší planetě. Mezi zelené dárky patří například ekologická přírodní kosmetika, dřevěné výrobky vyrobené z FSC dřeva, knihy vytištěné na FSC papíře, oblečení vyrobené z bio materiálů nebo výrobky označené logem Fair Trade (spravedlivý obchod). Za eko tipy na vánoční dárky můžeme považovat i ty z druhé ruky, nakoupené v antikvariátech, bazarech a podobně. Dáte jim tak druhý život a zrecyklujete něco, co už někdo jiný nepotřeboval. Nebo originální dárky můžete vyrobit i sami.

TIP: Poznejte “zelené” vánoční dárky od přírodní kosmetiky NAMY.

Stačí si jen vybrat z nádherných dárkových provedení různých balíčků:

  1. Vánoční balíček – CBD – dárkové balení určené pro každého, kdo miluje novinky na trhu.
  2. Vánoční balíček – Detox – dárkové balení pro každého, kdo hledá pomoc pro problematickou pleť a pleť s akné.
  3. Vánoční balíček – Pro muže – dárkové balení pro muže, který se o sebe velmi rád stará.
  4. Vánoční balíček – Pro ženu – dárkové balení pro ženu, která si zaslouží hýčkat se.
  5. Vánoční balíček – Relax – dárkové balení pro každého, kdo miluje chvíle oddechu.

BONUS: Poskládejte si vlastní vánoční balíček

Nebaví vás klasické dárkové balíčky? Nevýhodou dárkových balíčků bývá, že se někdo jiný rozhodl, co v nich bude. Nyní jste konečně na řadě vy. Vyskládejte si Vlastní vánoční balíček – dárkové balení jen dle vašeho výběru. Doporučujeme pro každého kreativce, který si rád vytváří svoji vlastní realitu. Můžete si vybrat zabalit 2 až 6 různých přírodních produktů od přírodní kosmetiky NAMY a vyskládat si tak naprosto jedinečný dárek, který bude zabalen v nádherném vánočním provedení a připraven potěšit každého, komu chcete udělat obrovskou radost.

Koupí slovenské přírodní kosmetiky podpoříte slovenské výrobce, a zároveň zohledníte šetření životního prostředí a zdraví vašich blízkých. Zajímá vás víc ze světa přírodní kosmetiky? Sledujte NAMY na Facebooku a Instagrame.

Prihláste sa na odber našich noviniek a dostanete kupón na zľavu 3 € na Váš ďalší nákup.*

*Platí pre nákup nad 20 €. Kupón vám bude zaslaný na váš email po potvrdení prihlásenia.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *