NAMY - Zdravá kosmetika z přírody - 100% přírodní a veganská - Ekologicky balená - V souladu s přírodou

Přírodní kosmetika – záchrana budoucnosti?

Přírodní kosmetika – záchrana budoucnosti?

Určitě jste se už setkali s pojmem slovenská přírodní kosmetika nebo přírodní kosmetika ze Slovenska. Zájem o přírodní kosmetiku začíná být stále větší a na základě zkušenosti si dovolíme říci, že každý, kdo okusí kouzlo esencí z přírody, se už k jiné kosmetice nevrátí. A navíc, pokud je přírodní kosmetika vyráběna lokálně na Slovensku, tak podpoříte lokální trh a méně zatěžíte přírodu.

V článku rozebereme 5 faktů ze světa přírodní kosmetiky. Vsadíme se, že budete velmi překvapeni.

1. Při přírodní kosmetice platí, že méně je někdy více

Spousta lidí si myslí, že čím více složek se v produktu nachází, tím lépe bude působit. Nemusí to být vždy pravda. Pokud se v produktu používají aktivní rostlinné složky – tedy skutečně silné esence z přírody, jako je například CBD, budete překvapeni silou jen pár složek nacházejících se v daném produktu. Ve světě krásy je díky aktivním složkám velmi oblíbená zejména přírodní obličejová kosmetika a přírodní vlasová kosmetika, která prokazuje silné účinky.

Aktivní složky v přírodní kosmetice

2. Nejvoňavější kosmetika

Vůně má mnohem větší význam, než si myslíte. A přírodní kosmetika bude vonět opravdu každému. Proč? Jedná se o naši přirozenost, náš přirozený instinkt rozeznávat dobré věci. Pokud budete používat přírodní kosmetiku déle, budete si ji čím dál více užívat. Budete se těšit na každý rituál, a to nejen při péči o pleť. Změna kosmetiky za přírodní je, jako kdybyste změnili pracovní prostředí z klimatizované kanceláře za čerstvý les. Konečně vám dovolí nadechnout se, užívat si života. Přírodní kosmetika je životní styl, kterého se už tak lehce nevzdáte. Probouzí v nás lásku k sobě i k přírodě, proto jejímu kouzlu nejčastěji podléhají lidé, kteří mají k přírodě a k udržitelnosti velmi blízko.

Nejvoňavější přírodní kosmetika

3. I planeta poděkuje

Tak jako například borůvky chutnají nejlépe čerstvě utržené z keře a ne dovážené v supermarketech, tak i kosmetika získává největší kouzlo, je-li vyráběna lokálně, v našich končinách a se silou našich bylinek. Proč? Je to také přirozenost těla, které je zvyklé dostávat to, co se nachází v jeho prostředí. Další výhodou je, že přírodní složky se v přírodě rychle rozkládají, čímž snižují znečištění životního prostředí. Například mikročástice obsažené v syntetických výrobcích se po vstupu do vodních zdrojů nerozkládají, ale hromadí toxické látky na povrchu a ryby žijící v těchto vodách jedí toxický kal. Navíc, podpoříte-li přírodní lokální značku, podpoříte tím svou zemi, ne zbytečné dovážení kosmetiky z cizích zemí s obrovskou uhlíkovou stopou. Spousta českých značek používá skleněné, papírové nebo recyklovatelné obaly a dokonce má možnost vrátit obal produktu, který se při výrobě znovu použije. Skvělé, že?

Planeta se vám poděkuje

4. Zdraví na prvním místě

Přírodní kosmetika umí být v oblasti zdravého životního stylu velkým přínosem. Pokožka je největší orgán v našem těle a vstřebává všechno, co na ni dáme. Bylo vědecky dokázáno, že parabeny, které se často používají jako konzervační látky v syntetické kosmetice, se váží na estrogenové receptory a poškozují endokrinní systém. Parabeny byly pozorovány také v lidském mateřském mléce. Látky pocházející z chemické syntézy vždy obsahují různé nečistoty, jako jsou například vedlejší produkty při výrobě a stopy rozpouštědel a činidel. Některé agresivní složky v běžných kosmetických produktech jsou škodlivé i pro vyvíjející se plod v těle matky. Zato přírodní kosmetika je naprosto bezpečná, hýčká tělo i smysly, vyživuje i tu nejcitlivější pokožku, včetně dětí a miminek.

Zdraví na prvním místě

5. Překvapující vysoká účinnost

Říká se, že přírodní produkty jsou slabší. Je to opravdu pravda? Synteticky vytvořené produkty mohou být opravdu silnější, až agresivnější. Přesto tělo mnohem rychleji přijme to, co je mu přirozené, co považuje za vlastní. Proto mají přírodní produkty i přesto, že jsou skutečně vytvořeny jen z esencí přírody, velmi vysokou účinnost při vstřebávání a následném působení. Například přírodní vitamín E ve správné molekulární formě se extrahuje z pšeničných klíčků nebo sójových bobů bez GMO a je pokožkou mnohem lépe přijat. Zatímco chemicky syntetizovaný vitamín E vždy obsahuje nepřirozené molekuly pro pokožku.

Vysoká účinnost přírodní kosmetiky

TIP: NAMY – zdravá kosmetika z přírody® je slovenská značka ručně vyráběných přírodních mýdel a kosmetiky, díky které se naučíte hýčkat své tělo. Všechny produkty jsme vyladili do unikátních receptur z nejkvalitnějších přírodních surovin. Můžete se těšit na 100% čisté esence z přírody. Vhodné pro vegany a všechny lidi, kteří chtějí udělat pro svět něco víc. Celou nabídku od NAMY si můžete prohlédnout zde.

Čtěte také: Sérum na obličej Bakuchiol – pro ženy, které chtějí skutečně zazářit

Článek je jen informativní a nenahrazuje odborné vyšetření, léčbu odborníků ani zdravý styl životní styl. Přesto věříme, že přírodní produkty od NAMY budou pro vás tou správnou volbou a opravdu si vás získají. Zajímá vás víc ze světa přírodní kosmetiky? Sledujte NAMY na Facebooku a Instagrame.

Prihláste sa na odber našich noviniek a dostanete kupón na zľavu 3 € na Váš ďalší nákup.*

*Platí pre nákup nad 20 €. Kupón vám bude zaslaný na váš email po potvrdení prihlásenia.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.