Poskládejte si svůj vánoční balíček s NAMY zde. Doprava ZDARMA při objednávce nad 840Kč.

Sůl nad zlato? U solí do koupele to platí dvojnásob

Sůl nad zlato

Zrelaxovat při dlouhé horké koupeli je jedním z největších požitků života. Přidání hýčkajících produktů může rychle přeměnit skromnou vanu na rajský lázeňský zážitek. A tady přicházejí na scénu soli do koupele. Koupel ve slané vodě je pro mnohé lidi nádherným rituálem. Rituálem, kdy si vyhradíte chvilku jen pro sebe. I studie ukazují, že přísloví „sůl nad zlato“ má něco do sebe. Jedná se o látku s obrovským potenciálem vyživovat každou buňku našeho těla. Rozdrcené minerály soli rozpuštěné ve vodě nabízejí celou řadu výhod – od boje proti stresu a únavě, po zmírnění zánětů, zklidnění infekcí a detoxikaci pokožky.

Přísloví “Sůl nad zlato” platí u solí do koupele dvojnásob

Soli do koupele jsou jedním z nejpřirozenějších, uklidňujících a levných způsobů, jak hýčkat a léčit lidské tělo. Proto je lidé milují. Pravidelná slaná koupel může zlepšit vaši pokožku a přinést další benefity. Mořská, himálajská i epsomská sůl obsahují množství minerálů, které se vstřebávají jen velmi málo z potravy, proto je slaná koupel ideálním způsobem jejich doplnění. Jedná se zejména o tyto minerály:

 • Hořčík: napomáhá spánku a relaxaci, podporuje rychlé hojení kožní tkáně.
 • Bromid: zklidňuje pokožku, uvolňuje svaly těla a zklidňuje nervy.
 • Chlorid: kombinuje se s vodíkem v žaludku, aby se kyselina chlorovodíková stala silným trávicím enzymem.
 • Sodík: zmírňuje ztuhlost a svalové křeče. Pomáhá buňkám udržovat výživu a vylučovat odpad.
 • Vápník: esenciální minerál, o kterém je známo, že posiluje kosti, zuby a buněčné membrány. Také čistí póry.
 • Draslík: pomáhá vyrovnávat vlhkost v pokožce a těle, pomáhá snižovat zadržování vody a vyživuje buňky. Také reguluje nervový systém.
 • Jód: důležitý pro správnou funkci štítné žlázy a napomáhá látkové výměně.
 • Síra: přírodní dezinfekční a detoxikační prostředek, protože spolupracuje s játry a zbavuje tělo toxinů.
 • Zinek: o zinku je známo, že při lokální aplikaci posiluje imunitní systém.
Sůl do koupele

Jaká sůl do koupele je pro mě ta pravá?

Mořská sůl do koupele a účinky

Pokud vás trápí bolesti kloubů či svalů, mořská sůl je ideální. Díky kombinaci léčivých minerálů je mimořádně účinná při revmatické artritidě. Hlavní trumfy mořské soli jsou:

 • Zmírňuje projevy revmatické artritidy – mořská sůl je známá tím, že pomáhá při revmatické artritidě. Studie v Německu a Izraeli prokázaly, že koupání ve 2% roztoku mořské soli může přinést rychlé zlepšení pacientům trpícím artritidou.
 • Odstraňuje stres a nespavost – staré dobré koupání v mořské soli (doporučujeme více než 20 minut) je vynikající způsob, jak dosáhnout hluboké relaxace.
 • Pomáhá při bolesti svalů – minerály v mořské soli zlepšují krevní oběh, který snižuje zánět a podporuje uvolnění svalů – je to hlavně kvůli draslíku a bromidu v soli.
 • Nabízí dobré výsledky při autismu – rodiče dětí s autismem si velmi chválí účinky mořské soli. Je to kvůli obsahu síry a hořčíku, které pomáhají tělu relaxovat a podporují vnitřní klid.
Mořská sůl do koupele

Himálajská sůl do koupele a účinky

Jednou z nejoblíbenějších možností ve světě solí je krásně růžová – himálajská sůl. Účinky himálajské soli oceníte, pokud je vaše tělo ve stresu. Působí také proti elektromagnetické energii, kterou absorbujeme z moderních zařízení. Hlavní trumfy himálajské soli jsou:

 • Zlepšuje kvalitu pokožky – o himálajské soli se říká, že čistí póry a činí pokožku hladší a pružnější.
 • Zmírňuje zánětlivé problémy pokožky – podobně jako mořská sůl, i himálajská sůl příznivě ovlivňuje běžné kožní problémy, jako je suchá kůže, psoriáza a akné, jakož i hojení vyrážek, puchýře a štípnutí hmyzem.
 • Zbavuje tělo svalových křečí a bolesti – koupel v teplé slané vodě může utišit křeče a bolesti. Minerály růžové soli zlepšují krevní oběh. Je zajímavé, že himálajská sůl zmírňuje symptomy PMS.
 • Zlepšuje spánek a snižuje stres – koupání v teplé, slané vodě je vynikající způsob, jak dosáhnout hluboké relaxace. Kombinace tepla a himálajské soli pomáhá odbourávat stres, zklidňuje mysl a vyrovnává emoce. Relaxační řešení, které je levnější než masáž.
Himálajská sůl do koupele

Epsomská sůl do koupele a účinky

Epsomská sůl má velký přínos pro mysl a bolestivé svaly. Je obzvlášť dobrým detoxikátorem různých toxinů. Doporučuje se také k odbourání léků. Hlavní trumfy epsomské soli jsou:

 • Zmírní stres a uvolní tělo – hořčík po vstřebání pokožkou produkuje serotonin, chemikálii ke zlepšení nálady v těle, která vytváří pocit klidu a relaxace. Kromě toho je hořčík spojen s energií vytvářenou v buňkách. Pravidelná koupel v epsomské soli vám pomůže cítit se lépe a získat více energie.
 • Uvolňuje bolesti a svalové křeče – existuje mnoho sportovců, kteří nedají dopustit na pravidelnou koupel v epsomské soli, aby snížili bolest svalů a podpořili zotavení.
 • Odstraňuje toxiny z těla – O síranech v epsomské soli se tvrdí, že mají detoxikační účinek na tělo (prostřednictvím odplavování toxinů a těžkých kovů z pokožky). Epsomská sůl působí na nervovou funkci tím, že podporuje správnou regulaci elektrolytů. Také podporuje detoxikaci léků, které zůstaly v těle po operaci.
Epsomská sůl do koupele

Jak používat sůl do koupele a vytěžit z ní maximum

Koupání ve slané vodě je příjemné, výživné a účinné. Při správném používání jsou soli do koupele 100% bezpečné a nevyvolávají žádné vedlejší účinky. Naplňte si vanu velkým množstvím teplé vody a přidejte cca 100 g (2 hrsti) vámi zvolené soli a opakujte dvakrát až třikrát týdně, abyste dosáhli maximálních výsledků. V lázni doporučujeme relaxovat alespoň 15 až 30 minut, klidně i déle.

TIP: Sůl není léčivá jen pro tělo, ale je rovněž prospěšná pro duševní pohodu. Nekupte se proto, že to potřebujete, ale proto, že to chcete. Dopřejte si regenerační vlastnosti solí do koupele, doladěné léčivými bylinkami, esenciálními oleji a dalšími hýčkajícími složkami od přírodní kosmetiky NAMY:

 1. SŮL NAD ZLATO – ANTISTRESS – přírodní, relaxační solná koupel s epsomskou, himálajskou a mořskou solí. Složení je doladěno olejem z hroznových jadérek, silici damašské růže, santalu a kadidla. Doporučujeme k odstranění stresu.
 2. SŮL NAD ZLATO – Happy Feet – přírodní, relaxační, bylinková solná koupel s mořskou solí, kakaovým máslem, šalvějovou a teatree silicí. Doporučujeme pro koupel, regeneraci a uvolnění nohou.
 3. SŮL NAD ZLATO – Unavené svaly – přírodní, relaxační, bylinková solná směs pro přípravu relaxační koupele s obsahem mořské soli, kakaového másla as rozmarýnovou a eukalyptovou silicí. Doporučujeme jako sůl do koupele k uvolnění svalů.
 4. SŮL NAD ZLATO – Sluneční léto – přírodní, relaxační, bylinková solná směs pro přípravu relaxační koupele s obsahem mořské soli, kakaového másla a pomerančovou silicí. Doporučujeme pro uvolnění a zároveň dodání energie.
 5. SŮL NAD ZLATO – Dokonalé uvolnění – přírodní, relaxační, bylinková solná směs pro přípravu relaxační koupele s obsahem mořské soli, kakaového másla, heřmánku, levandule a růže. Doporučujeme pro celkové uvolnění a klidný spánek.

Článek je pouze informativní a nenahrazuje odborné vyšetření, léčbu odborníků ani zdravý životní styl. Přesto věříme, že vám článek přinesl množství důležitých informací a přírodní soli do koupele od NAMY budou pro vás tou správnou volbou. Zajímá vás víc ze světa přírodní kosmetiky? Sledujte NAMY na Facebooku a Instagrame.

Prihláste sa na odber našich noviniek a dostanete kupón na zľavu 3 € na Váš ďalší nákup.*

*Platí pre nákup nad 20 €. Kupón vám bude zaslaný na váš email po potvrdení prihlásenia.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *